Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'slukker'.

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Generelt
    • Generelle regler og retningslinier
    • Køb, salg og bytte
  • IHC - Generelle spørgsmål
  • Home Automation / Smart House
    • Software
    • Hardware
    • Min installation
  • IHC
    • FAQ
    • Teknik
    • IHC Visual 3.0
    • IHC Visual 2.0
    • IHC Visual 1.0
    • Projekter
    • Vis mig din IHC tavle
    • Microsoft .NET API/SDK
    • Nyheder
    • IHC Produkter
    • IHC Captain
    • IHC-Bridge
  • IHC-User.dk

Categories

  • Funktionsblokke
    • IHC Alarm
  • IHC Program filer
  • Firmware
    • IHC Control Visual 1 Firmware
    • IHC Control Visual 2 Firmware
    • IHC Control Visual 3 Firmware

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


Website URL


Skype


Location


Interests


Member Title

Found 3 results

  1. Hej, Vi har 3 lamper udenfor i jorden som lyser op på et træ. Disse kan slukke/tænde vha. kontakt i køkkenet. Har også fået hul igennem til IHC Remote. Det kan nu ikke tænde/slukke og i 2 uger har det været helt slukket, hvor jeg ikke har kunne tænde på hverken kontakt eller App. Når jeg trykkede “tænd” i App hoppede den bare tilbage på “slukket”. Pludselig i forgårs da jeg trykkede tænd på kontakt, så tændte det igen - men nu er det modsatte problem, hvor jeg ikke kan slukke på hverken kontakt eller App. Den hopper bare tilbage på tænd “I” når jeg forsøger at slukke (uden der sker nogen ændringer). Jeg har forsøgt at “genstarte” ved at hive netværkskabel ud af controller, men det hjalp ikke! Vedlagt billede hvor i kan se set-up. Trykker jeg på sluk “O”, så sker der intet og den går bare tilbage til tændt “I”. Det er meget frustrerende - og 3 lamper i jorden lyser op konstant! Nogen ideer?!?
  2. Hej Forum.. Står med en kunde som har oplevet en slukning af alle FB præcis kl 22:30 siden han købte sit hus. Jeg troede at det var fejl i FB, som før er blevet beskrevet meget kip blokken C. som slukkede kl 00.00 jeg har programmeret det hele om med nye blokke, og det slukker stadig præcis kl 22:30 Tid og data er opdateret. Kip blokken der er brugt er 1.1.01.e Nogle der har en ide til løsning. PFT syd ny v. 02.vis nord v. 002.vis
  3. Jeg har 2 forskellige type sensorer, begge med samme symptom. Lyset tænder godt nok, men slukker uanset om der er bevægelse eller ej når tiden er udløbet. Så går der ca. 20 sekunder hvor intet sker og så tænder lyset igen hvis der er bevægelse. I de ca. 20 sekunder uden lys indikere de indbyggede led bevægelse. Jeg har prøvet med 1.4.06.D og 1.4.06.C med samme resultat. Servodan 41-445 LK Fuga 24v 180grader
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy og We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

1200x630bb.png

ok