Jeg oplever samme problem med mit lys i entreen. Det virkede nogle år, men så begyndte det på det beskrevne fejlmønster. Slukker få sekunder efter det er tændt, for så efter end et par sekunder at tænde igen - og fortsætter sådan. Det er kun muligt at slukke i de få sekunder den er tændt - Det er møg irriterende.
Jeg undrer mig over at det skulle være et belastningsproblem, netop fordi det kørte fint med de samme lamper i 2 år (og der er ikke skiftet pærer).
Jeg er også rigtig træt af at LK ikke tager ansvar - og som andre i tråden er jeg begyndt at undersøge alternativer. Der er efterhånden kommet zigbee produkter på markedet, som kan erstattet IHC-wireless og der er også nogen, der passer ind i kontakterne og ligner LK's tangenter.
Så det kan være det skal være et vinterprojekt, at prøve at skifte en af de mere isolerede kontakter/lampesteder.